Şimdi:

Reklam Paketleri

Radyomuz hakkında genel bilgi.

Sinerji Dönen Dünya Logo

Günde 5 tekrar veya 10 tekrar paketlerimiz için Whatsapp hattımızı arayın.

Profesyonel ajanslarla en etkin reklamları hazırlıyoruz.


Radyo Reklamları Nedir ?

Radyo Reklamları, sanılanın aksine tüketicilere ulaşmak için, günümüzde eskisinden de etkili bir mecradır. Büyük metropollerde insanların trafikte geçirdiği süre, radyo dinleme oranını büyük ölçüde arttırmaktadır. Radyo, dinlerken aynı zamanda ikinci bir iş yapmaya olanak tanıması özelliğiyle, evde veya iş yerinde insanların sıklıkla tercih ettiği bir kitle iletişim aracıdır.

Diğer reklam mecralarına göre prodüksiyon maliyetinin düşük olması, fiyat – performans açısından radyo reklamlarının tercih edilmesinde önemli pay sahibidir.

Radyo Reklamlarının Faydaları

  • Tv’de verilen mesajın işitsel yolla pekiştirilmesini sağlar.

  • Güçlü bir jingle ile marka isminin sloganlaşmasına katkı sağlar.

  • Maliyeti düşüktür.

RADYO REKLAM TÜRLERİ

Spot Reklam: Reklam kuşağı içinde yayınlanan reklam türüdür

DJ Sunucu: Radyo programı sunucusunun kendi üslubu ile ortalama 90 dk boyunca üründen bahsetmesi. Marka sadakati sağlar. İnteraktiftir.

Program Sponsorluğu: Program sahiplenme de denilebilir. Dış ses, seçilen programın önünde, sonunda ve kuşak aralarında 5’er saniye «sunar/devam edecek/devam ediyor/sundu» der. Markalaşmayı sağlayan bir reklam türüdür.


Radyo reklamları işitsel reklam çalışmalarıdır. Tüketiciye görmediği ürünü sadece ses ile tanıtarak ikna etme çabası vardır. Dolayısıyla reklamda kullanılan ses efektleri, tonlama ve vurgular, tanıtım metninin inandırıcılığı ve etkili bir şekilde sunulması önemlidir. Reklam metni hedef kitlede olumlu hisler uyandırmalı, tekrarlarla dinleyicileri sıkmamalı. Dinleyicinin zekâ ve hayal gücüne hitap edebilmelidir.
Radyo reklamlarının maliyeti diğer mecralara, özellikle de televizyona göre oldukça ekonomiktir. Reklam fiyatları radyonun yayın alanı, dinlenme oranı, reklamın süresi veya sponsorluğa göre değişmektedir.
Kaynak: 13brave.com'a teşekkürler..

WhatsApp Hattı